Regissør Geddy Aniksdal leser utdrag fra teksten om Tiljateateret” Det går sikkert fint” og så følger Tett på Tiljateateret forestillingen deretter.
Billetter i døra kr.100,-
Ingen av Tiljateatrets medlemmer legger skjul på at de alle tidligere har vært ute en vinternatt eller to. Men det var før. Nå har gjengen, ikke minst med teaterarbeidet som metode, stablet et nytt liv på beina under mottoet «Det finnes alltid muligheter». De har beveget seg fra skråplanet til de skrå bredder.
TETT PÅ er et sammensatt program basert på ensemblets egne tekster; bygd på egne erfaringer, på levd liv. Tekster fulle av smerte, av håp og fandenivoldsk humor. I denne forestillingen kommer publikum, helt bokstavelig talt, tett på Norges modigste teatergruppe.
Dette er fjerde oppsetning Tiljateatret gjør i samarbeid med Grenland Friteater.
Tidligere har deres forestillinger vært basert på tekster av andre. Denne gangen skriver de sjøl.
Av og med Tiljateatret
Skuespillere: Lene Merethe Christensen, Harald Otto Dille, Berit Hindrichsen, Magne Kvande
I orkesteret: Mishan Karlsbøck, Morten Sundquist, Roger Omnes, Roger Sjåvik og Per Gunnar Ingulstad
Prosjektleder: Signe Marie Aaslund (Crux/Tilja)
Kunstnerisk leder og regissør: Geddy Aniksdal (Grenland Friteater)
Dramaturg: Lars Vik (Grenland Friteater)
Hjelp med musikalske arrangement: Guttorm Guttormsen
Foto/design: Hans Petter Eliassen
Takk til Grenland Friteater, Kirkens Bymisjon
– og alle støttespillere til Tiljateatret